Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

VI Niedziela Wielkanocna
 21.05.2017r.

 

 1. Nabożeństwo majowe – dzisiaj o godz. 1600 połączone z modlitewną refleksją śpiewaną w hołdzie wszystkim matkom z okazji ich święta przypadającego 26 maja. Nabożeństwa w dni powszednie – po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.

 2. Od poniedziałku do środy w czasie nabożeństw modlić się będziemy o urodzaje w ramach Dni Krzyżowych.

 3. We wtorek o godz. 1900 w salce na plebanii cotygodniowy wykład w ramach spotkań KIK-u. Tytuł wykładu – Sokratejska droga do mądrości.

 4. W czwartek zostanie odprawiona wieczorem Msza św. z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Stanisława Podfigórnego i jego kolegów kursowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

 6. W sobotę w katedrze gorzowskiej Ks. Biskup udzieli święceń kapłańskim diakonom naszego seminarium.

 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Duszpasterstwo Nauczycieli i Pracowników Oświaty naszego miasta organizuje w skansenie w Ochli Nauczycielską Majówkę. Początek o godz. 1100. Szczegóły spotkania wywieszone na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 1100 w Kościele MB Częstochowskiej rozpocznie się Msza św. z okazji obchodów wydarzeń zielonogórskich 1960 roku. Szczegóły na plakacie.

 9. 18 czerwca odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci MB Rokitniańskiej obchodzona po raz pierwszy w 28 rocznicę koronacji obrazu MB Rokitniańskiej, Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na tę uroczystości. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem 20 zł. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

 10. Informujemy, ze kurs przedmałżeński rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Jadwigi w niedzielę 4 czerwca o godz. 1800.

 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Klimek, śp. Moniki Nawrockiej Doroty Góra. Niech spoczywają w pokoju wiecznym.

 12. Na koniec najważniejsze ogłoszenie. W sobotę 27 maja na Mszy św. o godz. 1830 rozpoczną się Misje Parafialne, które potrwają do 4 czerwca. Będą je głosili Misjonarze ze zgromadzenia Księży Redemptorystów. Z tej okazji z odezwą do Parafian zwraca się Ks. Proboszcz.

 

Drodzy Parafianie !

 

27 maja w sobotę na Mszy św. o godz. 1830 rozpoczynamy zapowiadane od ponad roku Misje Parafialne, które mają nas duchowo przygotować do obchodów 100 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Głównym celem Misji jest pogłębienie i ożywienie naszej wiary, oraz dotarcie z orędziem ewangelicznym do wszystkich parafian. Ostatnie Misje odbyły się ponad 18 lat temu.

Czas więc najwyższy, aby uczynić refleksję nad stanem naszej wiary i na nowo wyznać ją z pełnym przekonaniem że to Jezus Chrystus jest naszym Panem i Bogiem. W tym tygodniu docierali i będą jeszcze docierać do naszych domów przedstawiciele naszej parafii z informacjami o programie misji i zaproszeniem do wzięcia udziału w nich. Dzisiaj także będą rozdawane te zaproszenia. Prosimy wziąć ich kilka i rozdać po sąsiadach i znajomych których nie ma dzisiaj w kościele. Staniemy się wtedy takimi misjonarzami zachęcającymi do uczestnictwa w Misjach.

Tematy Misji na każdy dzień dotyczą fundamentalnych prawd wiary. Są one zawarte na zaproszeniach. Gorąco proszę was Drodzy Parafianie o zaplanowanie sobie tak tego tygodnia misyjnego by znaleźć czas na spotkania misyjne. Chrystus zaprasza nas słowami Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Naszym Misjom będzie patronować Matka Boska Fatimska, która 100 lat temu wzywała w Fatimie do nawrócenia i pokuty. Proszę Was gorąco także o codzienną modlitwę w intencji owocnego przeżycia Misji oraz za misjonarzy, który będą je głosili - Ojców Redemptorystów: Jana, Henryka i Mariusza, aby oświeceni światłem Ducha Świętego z mocą głosili Słowo Boże. Jeszcze raz zapraszam Was Drodzy Parafianie do licznego udziału w Misjach parafialnych.

Na przeżywanie tych wielkich wydarzeń niech wszystkim nam Bóg błogosławi.

         W imieniu duszpasterzy parafii

        Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information