Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV Niedziela Wielkanocna
 07.05.2017r.

 

 1. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Od dzisiaj do soboty nabożeństwa majowe będą odprawiane w int. O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypominamy że nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800 w niedzielę o godz. 1600.

 2. W poniedziałek przypada 72 rocznica zakończenia II wojny światowej. O godz. 1200 zostanie w naszym kościele odprawiona z tej okazji Msza w int. Ojczyzny i wszystkich którzy oddali życie w jej obronie. Po Mszy uroczystości patriotyczne na Placu Bohaterów.

 3. Także w poniedziałek przypada uroczystość Św. Stanisława Bp i Męczennika – Patrona Polski. Tego dnia na Mszy o godz. 1830 będzie okazja do modlitwy w int Ks. Kanonika Stanisława Podfigórnego – Dyrektora Caritas naszej diecezji. Pamiętajmy także o życzeniach dla Księdza Solenizanta.

 4. We wtorek o godz. 1900 w salce na plebani odbędzie się cotygodniowe spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej połączone z wykładem: Zawierzenie Maryi wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. Wykład wygłosi Pan Łukasz Mrozkowiak. Zapraszamy

 5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała zostanie odprawiona w kościele na Oś. Pomorskim w środę o godz. 1800

 6. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500.

 7. Koło Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w sobotę o godz. 900. Mszę poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 815. Po Mszy spotkanie w salce Koła.

 8. Zbiórka lektorów i ministrantów – w sobotę o godz. 1400 w zakrystii.

 9. Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. W sobotę 13 maja w 100 rocznicę Objawień zapraszamy na Mszę św. o godz. 1830. Po Mszy św. wyruszy procesja fatimska do kościoła MB Częstochowskiej w czasie której odmawiać będziemy różaniec.

 10. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. Msza św. w int. Dzieci I komunijnych zostanie odprawiona o godz. 1000. W tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godz. 1700 odbędą się próby. Spowiedź dzieci I – komunijnych i ich rodziców oraz krewnych odbędzie się w piątek o godz. 1700. Prosimy aby dzieci przyniosły w piątek książeczki do nabożeństwa oraz świece.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 12. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii oraz za ofiary złożone do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.

 13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Artura Prokopa, Franciszki Szczawińskiej i Jadwigi Fediuk. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

                     Sczęść Boże

        Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information