Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023r.

 

 

 

 1. Msze św. w niedziele podczas wakacji: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 19:15, 20:30.
 2. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od 18:00 do 19:30 i w piątek od 16:00 do 17:00.
 3. Dziś, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie - rozpoczęcie Różańcem o godz. 18:30, następnie procesja i Msza Święta.
 4. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP - Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na najbiedniejsze parafie w diecezji. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Słowenii ogarniętej powodzią. Po Mszach św. poświęcenie wianków - można je będzie nabyć również przed kościołem, przygotowane przez wspólnotę Radia Maryja.
 5. 15 sierpnia to również Dożynki Diecezjalne w Rokitnie. Tegoroczna modlitwa wdzięczności za plony oraz o błogosławieństwo dla rolników w rokitniańskim sanktuarium, złączona będzie z dziękczynieniem za 50 lat posługi biskupiej i 65 lat kapłaństwa bp. Pawła Sochy. Rozpoczęcie uroczystości w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej o godz. 10.00 Nabożeństwem różańcowym, a o godz. 12.00 – Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy.
 6. W piątek 18 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej, która towarzyszyć będzie wirtuozom gry na trąbce, waltorni, puzonie i tubie czyli międzynarodowej kadrze CORNO – Brass Music Festival. Bilety dostępne za pomocą platformy internetowej: https://www.koncertomania.pl/koncert/3785842/
 7. A P E L Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii: Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa /Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku, + Stanisław Gądecki – Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski/.
 8. KOMUNIKAT w sprawie święceń diakonatu stałego: Drodzy Bracia w kapłaństwie, drodzy Diecezjanie, w obecnym roku duszpasterskim towarzyszy nam hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Stając się przez wiarę częścią tej wspólnoty, założonej przez Chrystusa przed dwoma tysiącami lat i ustanowionej dla nas narzędziem zbawienia, jesteśmy jednocześnie przynagleni do czynnego uczestnictwa w jej życiu. Możemy to czynić na różne sposoby: poprzez osobistą modlitwę, zaangażowanie w grupie parafialnej czy też realizowanie pomocy charytatywnej. Może czasami stawiamy sobie pytanie: jakie jest moje miejsce w Kościele Chrystusowym. Gdzie mogę się zaangażować? Pytania te wypływają z osobistej wiary oraz są oznakami budzącego się powołania do szczególnej posługi w Kościele. Jednym z takich powołań w Kościele jest powołanie do diakonatu stałego. Realizuje się ono poprzez podjęcie drogi formacji, przyjęcie święceń oraz późniejsze zaangażowanie we własnej wspólnocie parafialnej, w posłudze charytatywnej na rzecz ubogich i potrzebujących, w głoszeniu słowa oraz celebrowaniu liturgii. W podejmowaniu tych zadań diakon staje się bliskim współpracownikiem biskupa i prezbiterów. Diakonem stałym może zostać mężczyzna, który jest celibatariuszem, mężem czy też wdowcem. Aby przyjąć sakrament święceń potrzebne jest rozeznanie daru powołania oraz podjęcie odpowiedniej formacji. Z radością chcę poinformować, że już wkrótce udzielę święceń diakonatu panu Mariuszowi Grondysowi. Uroczystość ta odbędzie się w jego rodzinnej parafii  pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze w niedzielę 27 sierpnia br. o godz. 18:00. Przekazując wiadomość o tym ważnym wydarzeniu w życiu naszego Kościoła diecezjalnego zachęcam do podjęcia refleksji nad swoim osobistym powołaniem, nad własnym miejscem w Kościele Chrystusowym. Powierzając wszystkich opiece Matki Bożej Paradyskiej, Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, z serca błogosławię /+ Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski/.
 9. Z racji koncertu piątkowe nabożeństwa: Msza o 9:00, Godzina Miłosierdzia o 15:00, Adoracja i Msza o 18:30 będą odprawione w "dolnym kościele".10. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże

          Ks. Mirosław Maciejewski

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information