Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 Niedziela Zwykła

30 lipca 2023r.

 

 1. W okresie wakacyjnym w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13:30, a dodatkowo jest Msza św. o godz. 20:30. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki od godz. 18:00 do 19:30 oraz w piątki w godzinach 16:00 – 17:00.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień - tradycyjnie zachęcamy do podjęcia w tym czasie daru abstynencji. We wtorek pamiętajmy też w modlitwie o ofiarach Powstania Warszawskiego.
 3. W środę 2 sierpnia, o godz. 6:00 w konkatedrze św. Jadwigi odprawiona zostanie Msza św. rozpoczynającą Pieszą Pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę. Zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki. Z naszego dekanatu wyrusza „Grupa Fioletowa”, którą pragniemy wesprzeć intencjami na pielgrzymi szlak i deklaracją „duchowego pielgrzyma” – zainteresowanych prosimy jeszcze tylko dzisiaj, o kontakt w zakrystii. Jednocześnie prosimy o wsparcie w postaci zakupu wody dla pielgrzymów – „zgrzewki wody” można przynosić do zakrystii.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:45 - modlitwa Apostolatu Margaretka za kapłanów i o nowe powołania, w piątek - spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas Godziny Miłosierdzia o 15:00, w sobotę o 7:45 - zmiana tajemnic różańcowych. 
 5. Odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą przez kapłana - dopiero w I sobotę września.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
 7. Dziękujemy za wsparcie naszej Parafii. W przyszłym tygodniu, z racji I niedzieli miesiąca - zbiórka na pomoc najbiedniejszym rodzinom naszej Parafii.  Życzymy w nowym tygodniu Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże

          Ks. Mirosław Maciejewski

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information