Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 Niedziela Zwykła

9 lipca 2023r.

 

 

      

 1. Od czwartku 5 lipca, przebywają w Zielonej Górze stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj gościmy Ich w naszej Parafii – witamy serdecznie młodzież z archidiecezji poznańskiej i gdańskiej, pod przewodnictwem ks. Jakuba Siutkowskiego. Dziękujemy za wygłoszone Boże Słowo i dar świadectwa. W imieniu Stypendystów, zapraszamy na koncert muzyki religijnej, który rozpocznie się dziś o godz. 17:00 na placu przed Filharmonią Zielonogórską.
 2. Dzisiaj przypada 51. rocznica śmierci śp. ks. kan. Wincentego Kowalskiego, pierwszego katolickiego proboszcza naszej Parafii. Jego grób znajduje się w Poznaniu na Cmentarzu Górczyńskim. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszej modlitwie, prosząc również o dar nowych powołań do kapłaństwa.
 3. Przypominamy, że w okresie wakacji, w niedziele - nie ma Mszy św. o godz. 13:30, a dodatkowo jest Msza św. o godz. 20:30. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w czwartki (godz. 18:00-19:30) i piątki (16:00-17:00).
 4. W czwartek 13 lipca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30 ► następnie modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej. Intencje na Mszę św. i nabożeństwo możemy składać w zakrystii.
 5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia z Mszą Świętą.
 6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce z Zielonej Góry na Jasną Górę. Zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki, a w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych i intencje na pielgrzymi szlak (zostaną one przekazane do grypy fioletowej z parafii p.w. św. Jadwigi, w naszym dekanacie).
 7. Prasa katolicka dostępna jest w zakrystii – tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”.
 8. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Gościom i Parafianom życzmy Bożego wsparcia i potrzebnych łask.

 

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże

          Ks. Mirosław Maciejewski

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information