Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 Niedziela Zwykła

2 lipca 2023r.

 

 

 
 1. W okresie wakacji:
  - w niedziele – nie ma Mszy św. o godz. 13:30, a jest dodatkowo Msza św. o 20:30;
  - kancelaria parafialna czynna jest w czwartki (od 18:00 do 19:30) i w piątki (od 16:00 do 17:00).
 2. W I czwartek miesiąca o godz. 17:45 modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania, prowadzona przez Apostolat Margaretka.
 3. W I piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. oraz podczas Godziny Miłosierdzia o 15:00.
 4. Rodzina Radia Maryja zaprasza w sobotę o godz. 8:15 na modlitwę różańcową, a następnie o 9:00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz spotkanie formacyjne.
 5. Od 5 do 11 lipca w Zielonej Górze będą przebywali maturzyści i studenci, objęci wsparciem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która umożliwia mniej zamożnym młodym ludziom rozwijać naukowe talenty i pasje. Oficjalne powitanie młodzieży nastąpi na Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa, w kościele p.w. Ducha Świętego, w czwartek 6 lipca o godz. 10:00. Fundacja zaprasza w tych dniach mieszkańców naszego miasta do wspólnej modlitwy w kościołach stacyjnych – w naszym dekanacie jest to kościół p.w. św. papieża Urbana I – szczegółowy plan znajduje się w gablocie.
 6. W naszej Parafii stypendystów będziemy gościli w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Będzie to młodzież z Poznania i Gdańska, wraz z księdzem opiekunem i dwiema siostrami zakonnymi. Dziękujemy rodzinom naszej Parafii, które odpowiadając na naszą prośbę, zadeklarowały chęć przyjęcia Gości „na obiad”. Z/w organizacyjnych prosimy, aby przedstawiciel danej Rodziny, po Mszy św. o godz. 12:00, przyszedł przed drzwi zakrystii, by zaprowadzić Gości do swojego domu.
 7. Szczególnym wydarzeniem w ramach wizyty stypendystów, będzie koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00, na placu przed Filharmonią Zielonogórską.
 8. W zakrystii i budynku Koła Radia Maryja można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
 9. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła – jak w każdą I niedzieli miesiąca, możemy złożyć ofiarę na pomoc rodzinom i osobom starszym, które są objęte opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Za wszelkie wsparcie z głębi serca dziękujemy - „Bóg zapłać”.
 10. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 2-12 sierpnia. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Trwajmy w Kościele”. Zapisy online: www.pielgrzymka.zgora.pl. Zachęcamy też do pobrania kart duchowego pielgrzyma i podjęcia duchowego wędrowania przez modlitwę w intencji pielgrzymów oraz zapisanie intencji, w której będą modlić się uczestnicy pielgrzymki - zostaną one przekazane Grupie Fioletowej, która pielgrzymuje z Parafii św. Jadwigi Śl., w naszym dekanacie.
 11. Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii konkatedralnej p.w. św. Jadwigi Śląskiej, zaprasza do wspólnego pielgrzymowania w dniach: 30 VII – 7 VIII 2023 r. Zmianie uległy warunki – wyjazd autokarowy, zgłaszać można się w zakrystii parafii konkatedralnej.
 12. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i odpoczynku podczas wakacji.

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże

          Ks. Mirosław Maciejewski

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information