Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła

11 czerwca 2023r.

 

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza za przygotowanie ołtarzy, oprawę liturgiczną i muzyczną, przedstawicielom grup za niesienie feretronów, a dziewczynkom za sypanie kwiatków.
 2. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, po Mszy św. o godz. 13:30. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo czerwcowe po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.
 3. Do czwartku włącznie, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie – procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 4. We wtorek, 13 czerwca, drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  Uwaga! - rozpocznie się ono o godz. 18:00 modlitwą różańcową przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie o 18:30 Msza św., a po Niej – nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą „fatimską” wokół kościoła. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy składać w zakrystii.
 5. W czwartek zakończenie „oktawy Bożego Ciała” – poświęcenie wianków podczas każdej Mszy św.
 6. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 9:00, podczas Godziny Miłosierdzia o 15:00 i o 18:30. Nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i dzień diecezjalnych obchodów uroczystości odpustowych w Rokitnie. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12:00. Zachęcamy do wyjazdu. Nasza Parafia ma 15 miejsc w autokarze z naszego dekanatu – jest jeszcze wolnych 10 miejsc, można zapisać się w zakrystii. Koszt wyjazdu to 50 zł. Wyjazd w sobotę, o godz. 8:00, z przystanku przy plebanii.  
 8. Zgodnie z zachętą Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, jako „dar odpustowy”, każda Parafia jest proszona, by złożyć ofiarę na powstające w Zielonej Górze Centrum Rodziny z hospicjum perinatalnym. Datki na ten cel można składać do skarbony przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W przyszłą niedzielę - 18 czerwca - obchodzimy w całej naszej diecezji, uroczystość NMP Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
 10. W tym tygodniu zapraszamy do naszego kościoła na dwa wydarzenia muzyczne:
  • w poniedziałek, o godz. 19:15 – na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Klasy Śpiewu prof. UZ dra hab. Macieja Straburzyńskiego z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego
  • w czwartek, o godz. 19:30 – na koncert muzyki organowej, w ramach egzaminu uniwersyteckiego, prowadzonego przez dr Michała Kocota.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w zakrystii do nabycia tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii oraz za ofiary dziś złożone do puszek przy wyjściu z kościoła na pomoc biedniejszym rodzinom i osobom starszym z naszej Parafii.
 13. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zaprasza na Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jubileusz odbędzie się w Klenicy 1. lipca i rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17:00. Po Mszy przewidziana jest możliwość zapoznania się z różnymi wystawcami i Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego, będzie można nabyć i skosztować wielu produktów. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. 2.lipca w Klenicy, Mszą świętą o godz. 8:00, rozpocznie się 40. Piesza pielgrzymka.

 

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże

          Ks. Mirosław Maciejewski

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information