Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5. Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023r.

 

 

 

 1. Nabożeństwo majowe: w niedziele - po Mszy św. o 13:30, w dni powszednie - po Mszy o 9:00 i o 18:00.
 2. W poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. O godz. 11:00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej; następnie apel patriotyczny na Placu Bohaterów.
 3. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii: w sobotę 13 maja o godz. 10:00 - OSM, w niedzielę 14 maja o godz. 10:00 - SP 10, o godz. 12:00 - SP 13. Próby w tym tygodniu oraz spowiedź dzieci w piątek 12 maja, wg grafiku przekazanego rodzicom dzieci. Prosimy naszych Parafian nie związanych z I Komunią Świętą o uczestniczenie w Mszach Świętych o 7:00, 9:00, 13:30, 19:15.
 4. W sobotę 13 maja, rocznica rozpoczęcia objawień Maryjnych w Fatimie. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 18:00 nabożeństwem majowym, następnie Msza Święta, modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej. Intencje na nabożeństwo możemy składać w zakrystii.
 5. Kurs przedmałżeńskich rozpocznie się w parafii św. Franciszka z Asyżu od poniedziałku 15 maja 2023 o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 6. Komunikat Księdza Biskupa:

Drodzy Bracia w kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie,

rok, który przeżywamy, odwołuje się do hasła: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wiara w Kościół opiera się fundamentalnie na darze Ojca w Jego Jedynym Synu, który w swej wolności oddał za nas życie. To On wybrał spośród swoich uczniów Dwunastu. To On w czasie Ostatniej Wieczerzy umył im nogi. To On rozesłał ich, gdy odchodził do Ojca. Wiara w Kościół opiera się także na darze Tego, który jest Darem i tylko jako Dar obecny jest w Kościele – na Duchu Świętym. To Jego przywołujemy sprawując sakramenty, by nigdy nie pomyśleć o Bogu w Kościele jako o naszej własności. Powiedzieć: „wierzę w Kościół” ma sens jedynie w wyznaniu wiary w Ducha Świętego – w przywoływaniu Go dzisiaj w naszych wspólnotach; w odkrywaniu, że Duch Święty, przychodząc do każdego z nas jako Dar, chce także nas czynić dla siebie nawzajem darem – w różnorodności naszych powołań i charyzmatów. Bo wszelkie dary Ducha mogą budować tylko jedno Jedyne Ciało, którym jest Chrystus. Myśląc z wdzięcznością o obecności i zaangażowaniu każdego z Was w Kościele, w którym Bóg daje się nam i daje nas sobie nawzajem, chciałbym dziś z radością podzielić się z Wami wiadomością o zbliżających się w naszym diecezjalnym Kościele święceniach diakonatu i prezbiteratu:

1. Dnia 13 maja w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu o godz. 11.00 święcenia diakonatu z rąk biskupa Adriana Puta przyjmie kl. Michał Kowalewski z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.
2. Dnia 27 maja w parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. o godz. 11.00 święcenia prezbiteratu przyjmą:
 • dk Rafał Kierczuk pochodzący z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu,
 • dk Damian Swiniarek pochodzący z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.

Proszę także o szczególną modlitwę w ich intencji, aby przez posługę sakramentalną i głoszenie słowa Bożego przyczyniali się do naszego wzrastania; by byli znakiem i narzędziem jedności w różnorodności darów, jako przyszli duszpasterze w naszych parafialnych wspólnotach.

Waszej modlitwie polecam także sprawę nowych powołań myśląc o tych, którzy już przygotowują się do posługi kapłańskiej, ale także o młodych ludziach, którzy stają wobec pytania o swoją życiową drogę. Prosimy, by w mocy Ducha Świętego, odkrywali swoje różnorodne powołania i z ufnością na nie odpowiadali.

Chciałbym też serdecznie Was zaprosić do pielgrzymowania w intencji powołań w sobotę 20 maja z Paradyża do Rokitna oraz do uczestnictwa w naszym diecezjalnym święcie odpustowym w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w sobotę 17 czerwca w Rokitnie.

Powierzając wszystkich opiece Matki Bożej Paradyskiej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, z serca błogosławię.

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information