Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II  Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2023r.

 

 

 

 1.  Dzisiaj w polskim Kościele obchodzimy po raz 18-ty Niedzielę „Ad gentes". Chcemy poprzez modlitwę, post i solidarność, wesprzeć 1.743 polskich misjonarzy, którzy posługują w 99 krajach. Księża biskupi proszą także o wsparcie materialne, które będziemy mogli złożyć w przyszłym tygodniu do puszki.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w niedziele o godz. 14:30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową w każdy piątek - po Mszy o godz. 9:00, o godz. 15:00 w czasie Godziny Miłosierdzia i o godz. 18:00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. 4. W sobotę Rodzina Radia Maryja zaprasza o godz. 8:15 na modlitwę różańcową, o 9:00 na Mszę Świętą w stałych intencjach Radia Maryja i Wspólnoty, a następnie na spotkanie w salce Koła.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w 5. niedzielę Wielkiego Postu. 6. Od dziś, w ramach wielkanocnego dzieła Caritas, możemy nabywać świece - wielkanocne paschaliki", w cenie 20 zł. Są one dostępne w salce Radia Maryja oraz w zakrystii.
 5. Caritas naszej diecezji prosi przy składaniu deklaracji PIT o wsparcie w postaci odpisu 1,5% podatku. Środki uzyskane przy tej okazji wspierają pomoc potrzebującym na terenie diecezji.
 6. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszej propozycji o włączenie się w przygotowanie procesji z darami w Wielki Czwartek, poprzez zakup, lub złożenie ofiary na potrzebne rzeczy, które niezbędne są do sprawowania Mszy Świętej. W dalszym ciągu, każdy, kto chce włączyć się w to dzieło, może skontaktować się w zakrystii z księżmi i zadeklarować chęć zakupu któregoś z paramentów. Można ofiarować komunikanty, wino mszalne, bieliznę kielichową, kadzidło, węgielki do kadzidła, olej do świec oraz na sugestię naszych Parafian - zestaw 4 stuł w kolorze zielonym. Wszystkie zakupione paramenta będą w Wielki Czwartek złożone przed ołtarzem, jako nasz dar do sprawowania Świętej Liturgii, a jedna z intencji mszalnych będzie sprawowana o Boże błogosławieństwo dla Ofiarodawców.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki,,Niedziela" i „Gość Niedzielny", a dla dzieci Mały Gość Niedzielny".
 8. Dziękujemy za wszelką życzliwość wobec naszej Parafii, za wsparcie modlitewne i wszelkie ofiary, a dziś - także za ofiary materialne, które można złożyć do puszki na rzecz potrzebujących, których wspiera Parafialny Zespół Caritas.
 9. Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantów i Jubilatów wspieramy pamięcią modlitewną, prosząc także o modlitwę za ks. bp. Adriana Puta, który dzisiaj obchodzi dzień swoich imienin.
 10.  
   
   
                                            W imieniu duszpasterzy Parafii
                                     ks. Mirosław Maciejewski, proboszcz
   
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information