Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

V Niedziela zwykła - 05.02.2017r.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek na cotygodniowe spotkanie. Wykład: Troska o psychiczne zdrowie człowieka – psychoterapia integralna w podejściu chrześcijańskim wygłosi Pani psycholog Małgorzata Brychcy. Początek spotkania we wtorek o 1900 w salce na plebani.

 2. W środę zgodnie z komunikatem Księdza Biskupa czytanym tydzień temu, nasza Parafia ma wyznaczony dzień czuwania modlitewnego przy ołtarzu adoracji Światowych dni Młodzieży w kościele Ducha świętego. Zapraszamy naszych parafian indywidualne i członków grup modlitewnych do wspólnej modlitwy o pokój na świecie. Podajemy plan i porządek tego czuwania: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 1800 Msza św. z konferencją, 1900 Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, 2100 Zakończenie czuwania. Włączmy się w modlitwę Kościoła o pokój na świecie. Od 1500 do 1900 będzie okazja do spowiedzi.

 3. W sobotę w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zostanie odprawiona o godz. 900. W czasie tej Mszy św. będziemy modlić się również w intencji Radia Maryja, które towarzyszy swoją obecnością chorym w dźwiganiu krzyża cierpienia i choroby. Mszę poprzedni modlitwa różańcowa o godz. 815.

 4. Ks. Mariusz odwiedzi swoich chorych w sobotę w godzinach dopołudniowych.

 5. W związku z Dniem Chorego pragniemy wesprzeć materialnie działające w naszej diecezji Hospicja. Decyzją Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na ten szlachetny cel.

 6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 7. Przy wyjściu z kościoła są zbierane dzisiaj ofiary do puszek na rzecz biednych i ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.

 8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wiktora Zajączkowskiego, Stefanii Adamczak, Zbigniewa Moszczyńskiego, Marii Oznarowicz, Urszuli Jakubowskiej. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

 9. Wszystkim Parafianom i Gościom udzielamy Bożego Błogosławieństwa.

 

Ks. Mirosław Maciejewski

                           P r o b o s z c z

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information