Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Ogłoszenia duszpasterskie

 O g ł o s z e n i a   D u s z p a s t e r s k i e
III Niedziela Adwentu - 11.12.2016r.

  

 1. Zachęcamy do udziału we Mszach roratnich, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 600, dla dzieci w środy i piątki o godz. 1700.

 2. W poniedziałek o godz. 1900 młodzież grupy młodszej z III klasy gimnazjum będzie miała spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. Będzie to spotkanie świąteczne dlatego odbędzie się w salce na plebanii przy ul Chrobrego 8. Młodzież proszona jest o przyniesienie instrumentów muzycznych.

 3. We wtorek 13 grudnia przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Na Mszy o godz. 1830 będziemy się modlić w intencji ofiar stanu wojennego. Po Mszy przejdziemy pod pomnik robotników, gdzie zostaną złożone kwiaty.

 4. Również we wtorek o godz. 1900 w salce na plebani wykład KIK1050 rocznica Chrztu Polski i co dalej ?, który wygłosi Ks. Dr Zbigniew Cieszkowski.

 5. W sobotę o godz. 1100 zostanie odprawione w naszym kościele Nabożeństwo Ekumeniczne w czasie którego harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W sobotę w godzinach przedpołudniowych, księża Mirosław i Mariusz odwiedzą chorych z Panem Jezusem z racji zbliżających się świąt. Zapisy chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć komunię św. przyjmujemy w zakrystii. Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych w środę 21 grudnia.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii Adwentowe rekolekcje parafialne, oraz na Mszy św. o godz. 1915 Rekolekcje akademickie. Po wieczornej Mszy spotkanie na plebanii w ramach akademickich rekolekcji adwentowych.

 8. Prezydent Miasta wraz z Księdzem Biskupem Diecezjalnym zapraszają na wigilię miejską w przyszłą niedzielę 18 grudnia o godz. 1500 przy ratuszu miejski. W czasie wigilii wystąpi nasz cór Cantemus Domino.

 9. W dalszym ciągu w kiosku obok zakrystii można nabyć opłatki, świece wigilijne, koperty z zaproszeniami na kolędę. Cena świecy dużej 12 zł, małej 5 zł.

 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w akcję Pieluszka potrzebna dla maluszka. Akcja potrwa do końca roku. Zachęcamy do ofiarności, a w imieniu maluszków dziękujemy.

 11. Dzisiaj zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Wszystkim, którzy złożą swoje ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 12. Zachęcamy do kupowania i lektury prasy katolickiej.

 13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Jerzego Szwala, Hieronima Jankowskigo, Mieczysława Sztuczki, Danuty Giernatowskiej, Romana Przybysza, Roberta Gendery. Prosimy dla zmarłych o Miłosierdzie Boże.

 
W imieniu duszpasterzy naszej Parafii
  

           Ks. Mirosław Maciejewski
                    P r o b o s z c z

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information