Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Ogłoszenia duszpasterskie

 O g ł o s z e n i a   D u s z p a s t e r s k i e
Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2016r.

 1. Dzisiaj kończy się w Kościele Rok Miłosierdzia, a w naszej Ojczyźnie Rok Jubileuszowy 1050 rocznicy Chrztu Polski. Na Mszy o godz. 1200 przed Najświętszym Sakramentem dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 2. Od dzisiejszej niedzieli decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego w Dolnym Kościele o godz. 900 będą odprawiane Msze św. w rycie trydenckim tj. w języku łacińskim. Mszę poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 830. Zapraszamy osoby zainteresowane.

 3. Dzisiejsza niedziela jest także patronalnym świętem Naszego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Przybył do nas Ks. Diakon Michał Szot, który 1,5 roku temu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy o godz. 1500 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z Księdzem Diakonem członków Apostolatu Margaretka. Na spotkanie zapraszamy także ministrantów i lektorów.

 4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane SA ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu.

 5. We wtorek na Mszy o gdz. 1830 będziemy się modlić za zmarłych Członków Klubu Inteligencji Katolickiej.

 6. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej. Modlić się będziemy w intencji naszego Chóru Cantemus Domino.

 7. W sobotę o godz. 1830 zostanie odprawiona Msza sw. z okazji 30 rocznicy powstania Klubu Abstynencji „ KROKUS.

 8. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpocznie się nowy rok liturgiczny.

 9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zwyczajem lat ubiegłych akcję C A R I T A S - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Przez zakup świecy adwentowej wspieramy akcję organizacji letniego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. Świece w tym roku będzie można nabywać w kiosku obok zakrystii. Tam też będą do nabycia opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła. Będą także wyłożone koperty z zaproszeniami na kolędę.

 10. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030

 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Witolda Fryśnego, Jakuba Wereszczyńskiego. Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

 12. Wszystkim zebranym na Eucharystii niech błogosławi Chrystus Król.

 

 
W imieniu duszpasterzy naszej Parafii
  

           Ks. Mirosław Maciejewski
                    P r o b o s z c z

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information