Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

VI Niedziela zwykła - 12.02.2017r.

 

 1. We wtorek w ramach spotkań KIK, wykład: Idźcie i głoście – Słowo Boże w przestrzeni życia współczesnego chrześcijanina wygłosi Ks. Dr Zbigniew Cieszkowski. Zapraszamy na godz. 1900 do salki na plebani.

 2. Spotkanie redakcji Gazetki Parafialnej Zbawiciel odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 3. Spotkanie młodzieży przystępujących do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w środę po Mszy wieczornej. Informujemy, że termin bierzmowania został przesunięty z 27 lutego na 25 lutego.

 4. W piątek wchodzi na ekrany kin film pt. „Zerwany kłosukazujący życie błogosławionej Karoliny Kózkówny. W Zielonej Górze film będzie wyświetlany w kinie Cinema City znajdującym się w Galerii Fokus. Zachęcamy, aby wybrać się na ten wartościowy i pełen duchowych przeżyć film.

 5. W niedzielę dzień swoich imienin obchodzi Ksiądz Prałat Konrad Herrmann. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta zostanie odprawiona w przyszłą o godz. 1200. Trwajmy w duchowej łączności z Solenizantem, pamiętajmy o modlitwie i życzeniach ofiarowanych w intencji Księdza Prałata.

 6. Informujemy także, że Kurs Przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się w piątek 3 marca Mszą św. o godz. 1830.

 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

 8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz Hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Pragniemy przez osobisty dar serca wesprzeć te instytucje, które opiekują się nieuleczalnie chorymi. Za złożone ofiary składamy podziękowania - Bóg zapłać.

 9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Franciszki Połowczuk, Mirosławy Barańskiej, Zenona Leśnika. Polecamy dusze naszych zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu i modlitwom Kościoła.

 10. Wszystkim parafian i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

W imieniu duszpasterzy naszej parafii

 

Ks. Mirosław Maciejewski

                            P r o b o s z c z

 

 

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information