Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV Niedziela Adwentu - 18.12.2016r.

  

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach o godz. 900, 1530, 1830. O godz. 600 Ojciec rekolekcjonista Piotr Koźlak poprowadzi rozważania roratnie, Spowiedź rekolekcyjna od poniedziałku do środy godzinę przed Mszą św. z nauką rekolekcyjną.

 2. Także dzisiaj na Mszy o godz. 1915 - Rekolekcje dla studentów. Po Mszy niedzielnej oraz w poniedziałek o godz. 2000 otwarte spotkanie dla studentów i Młodzieży z O. Michałem Leganem w Domu Parafialnym przy ul Chrobrego 8.

 3. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie wigilijne na Rynku Miejskim na które zapraszają Pan Prezydent i Ksiądz Biskup. W czasie spotkania kolędy będzie śpiewał Chór Cantemus Domino.

 4. W poniedziałek dzień imienin będzie obchodził Ks. Dariusz Gronowski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 1830 . Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla Ks. Solenizanta.

 5. Spowiedź adwentowa poza rekolekcjami:

czwartek i piątek od godz. 600 do 900 i od godz. 1600 do godz. 1830

sobota od godz. 600 do godz. 900

 1. We wtorek 20 grudnia – adwentowe spotkanie dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Zapraszamy o godz. 1800 do dolnego kościoła na Mszę św. w int. zielonogórskich nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz na spotkanie opłatkowe. Mszy i spotkaniu będzie przewodniczył O. Michał Legan.

 2. W środę w godzinach przedpołudniowych Ksiądz Wojciech odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem.

 3. Zbiórka ministrantów i lektorów oraz spotkanie dla Szafarzy Eucharystii w czwartek po Mszy wieczornej.

 4. Zakończenie Mszy Roratnich w sobotę o godz. 600 a dla dzieci w środę o godz. 1700

 5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjnie post i wszystkie zwyczaje wigilijne. Po wieczerzy wigilijnej udajmy się do kościoła na Pasterkę, która w naszej Parafii zostanie odprawiona o godz. 2100, 2230 i tradycyjnie o godz. 2400. Na Mszy o godz. 2230 będzie śpiewał chór Cantemus Domino. Ofiary składane na tacę w czasie pasterki przeznaczone są Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Sługi Bożego Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

 6. W niedzielą obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy o godz. 1330 zostanie udzielony sakrament chrztu świętego.

 7. W kiosku obok zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wigilijny stół. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z zaproszeniami na kolędę.

 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 9. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. Informujemy że świąteczno – noworoczny numer Gazetki parafialnej „Zbawiciel” poświęconemu tematowi Bożego Narodzenia będzie w sprzedaży od wigilii. Będzie również zamieszczony plan kolędy, która rozpocznie się 2 stycznia.

 10. Akcja „Pieluszka dla maluszka” potrwa do końca roku. Dziękujemy za dotychczas złożone dary.

 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Henryka Szymańskiego, Cyryla Laica, Marii Maciejewskiej – Jarzemskiej, Heleny Lelak. Modlimy się o Miłosierdzie Boże i zbawienie wieczne dla zmarłych.

 12. Wszystkim Parafian zapraszamy do udziału w rekolekcjach i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

 
W imieniu duszpasterzy naszej Parafii
  

           Ks. Mirosław Maciejewski
                    P r o b o s z c z

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information