Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Ogłoszenia duszpasterskie

 O g ł o s z e n i a   D u s z p a s t e r s k i e
I Niedziela Adwentu - 27.11.2016r.

 

 1. Rozpoczynamy w Kościele Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do duchowego przygotowania poprzez udział we Mszach Roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 600. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Nie będzie przez Adwent Mszy w dni powszednie o 700. Roraty dla dzieci będą odprawiane w środy i piątki o godz. 1700.

 2. Dzisiaj na Mszach święcimy opłatki na wigilijny stół. Poświęcone opłatki można nabywać w budynku obok zakrystii, Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła. W ciągu tygodnia opłatki będą do nabycia w zakrystii.

 3. Od dzisiaj także można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy – duża 12 zł, mała 5 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na obozy i kolonie organizowane przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin.

 4. Przy wyjściu z kościoła są rozdawane koperty z napisem Ofiara na Seminarium Duchowne w których znajdują się także kartki z zaproszeniami na kolędę. Kogo jednak nie stać na złożenie takiej ofiary niech złoży samo zaproszenie.

 5. Młodzież klas III gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do bierzmowania w poniedziałek na g. 19.00 do salki nr 1 na plebani.

 6. We wtorek zapraszamy na wykład organizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej – godz. 1900. tytuł wykładu: Aktualność Przesłania Fatimskiego dla Kościoła i Świata. Wykład wygłosi Ks. dr Zbigniew Cieszkowski.

 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 1745 Modlitwy prowadzi Apostolat Margaretka. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po Roratach do 900. Spowiedź od godz. 600 do 900 i od 1500 do 1830. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia.

 8. W sobotę o godz. 745 zmiana tajemnic różańcowych. Księża przed południem odwiedzą chorych z Panem Jezusem.

 9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 zakończy się tegoroczny cykl Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wierzymy, że dzięki modlitwie osób, które podjęły duchową adopcję wiele dzieci, których życie było zagrożone przyszło na świat. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.

 10. Od I niedzieli adwentu organizujemy po raz 4 akcję wsparcia działalności Ruchu Obrony Poczętego Życia „ Gaudium Vitae” pod hasłem ”Pieluszka dla Maluszka”. Przez cały adwent zbierać będziemy pieluszki – pampersy, chusteczki nawilżające czy kosmetyki dla niemowlaków, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Pieluszki będzie można składać w zakrystii lub przy dekoracji adwentowej. Zachęcamy, by otwartym sercem spojrzeć na potrzeby małych dzieci z rodzin, których nie stać na to by zapewnić maleństwom artykuły pierwszej potrzeby. Rok temu zebrano ok. 3 tys. pieluszek którymi Fundacja Gaudiu Vitae obdarowała matki będące w potrzebie.

 11. Za tydzień w I niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary do puszek dla biednych i potrzebujących podopiecznych parafialnego Caritas.

 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian śp. Irenę Rudczak, Jolantę Dobrzańską, Stanisława Szczepańskiego, Jerzego Martyszusa i Stanisławę Konieczka.

 13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w czasie Adwentu.

 
W imieniu duszpasterzy naszej Parafii
  

           Ks. Mirosław Maciejewski
                    P r o b o s z c z

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information